Friday ,14 June 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Летонскиот “џин„ Кристопанс ја има најдобрата акција, на дербито против Металург
Летонскиот “џин„ Кристопанс ја има најдобрата акција, на дербито против Металург

Летонскиот “џин„ Кристопанс ја има најдобрата акција, на дербито против Металург

Вардар успеа да го победи тимот на Металург, во дербито на СЕХА-лигата и на тој начин да стигне до осмата победа во ова натреварување. Иако во еден дел од второто полувреме имавме четири гола негатива, сепак на крајот се изборивме за триумф. Најдобрата акција на мечот ја имаа црвено-црните и тоа во улога на Карачиќ кој фрли една висока топка до Кристопанс, кој во стил на кошаркар ја прифати и постигна гол. Веќе се навикнавме на вакви погодоци од летонскиот „џин„ во Вардар.

Погледнете ја најдобрата акција на дуелот.