Saturday ,13 July 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Среќен роденден Грегор Оцвирк
Среќен роденден Грегор Оцвирк

Среќен роденден Грегор Оцвирк

Денес својот 20-ти роденден го прославува играчот на Вардар, Грегор Оцвирк. Словенскиот репрезентативец ја игра првата сезона во црвено-црниот дрес откако пристигна од екипата на Целје. Нашата редакција му посакува многу здравје, среќа и успеси со Вардар.

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН ГРЕГОР !