Thursday ,28 May 2020
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Преку квиз, ЕХФ ги тестира вашите знаења од минатата сезона за Европскиот Шампион.
Преку квиз, ЕХФ ги тестира вашите знаења од минатата сезона за Европскиот Шампион.

Преку квиз, ЕХФ ги тестира вашите знаења од минатата сезона за Европскиот Шампион.

Минатата сезона, тимот на РК Вардар по втор пат успеа да ја освои Европската титула, откако обезбеди и трето последователно учество на завршните турнири во Келн.

Иако имавме проблеми во текот на целата сезона, сепак црвено-црните успеаа да се издигнат и да се пласираат во Келн. Таму најпрво во полуфиналето после голем пресврт бевме подобри од Барселона, додека во големото финале го победивме Веспрем.

Во периодот кога се прекинати сите натпреварувања поради ситуацијата со корона вирусот, ЕХФ подготви квиз, во кој ќе ги тестира вашите знаења, во врска со минатата сезона, а поврзани за Европскиот Шампион. За што поточно се работи можете да видите на овој, ЛИНК.