Thursday ,18 August 2022
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Лазаров: Вардар е институција и му е потребен на македонскиот спорт и народ
Лазаров: Вардар е институција и му е потребен на македонскиот спорт и народ

Лазаров: Вардар е институција и му е потребен на македонскиот спорт и народ

Најдобриот ракометар на Македонија на сите времиња, Кирил Лазаров, во интервју за дневниот лист „24 сата“ вели дека ќе биде штета доколку политиката се вмеша во Вардар и потенцира дека овој тим му е многу потребен на македонскиот ракомет.

„Вардар направи многу за македонскиот ракомет, дури многу повеќе што од клубот се очекуваше. Сите заслуги одат кон Самсоненко, вложи многу и работеше паметно, беше многу упорен. Доколку политиката се вмеша, ќе биде многу лошо. Вардар е институција и му е потребен на македонскиот спорт и народ“ – изјави Лазаров.

- Целото интервју можете да го погледнете ТУКА.