Saturday ,01 April 2023
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (Видео линк) Вардар -Еурофарм Пелистер, финале на 48.струшки турнир
(Видео линк)  Вардар -Еурофарм Пелистер, финале  на 48.струшки турнир

(Видео линк) Вардар -Еурофарм Пелистер, финале на 48.струшки турнир

Вечерва  ќе го дознаеме победникот на 48-то издание од Струшкиот турнир. Истото е закажано со почеток од 21:15 часот, во него ќе се сретнат екипите на Вардар и Еурофарм Пелистер. Голема битка ги очекува двата тима кои се најквалитетни во земјава, ова е шанса за прв трофеј на Алушовски Стевче на нашата клупа.

Од финалето ќе може да погледнете директен пренос  на МТВ, односно на следниот ЛИНК!