Sunday ,18 November 2018
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ФОТО) Марсениќ им посака среќа на Стоилов и Поповски, кои денес со Македонија го играат првиот меч на ЕП
(ФОТО) Марсениќ им посака среќа на Стоилов и Поповски, кои денес со Македонија го играат првиот меч на ЕП

(ФОТО) Марсениќ им посака среќа на Стоилов и Поповски, кои денес со Македонија го играат првиот меч на ЕП

vardarfans

Пикерот на Вардар и српската репрезентација, Мијајло Марсениќ на својот фб профил им посака среќа на своите соиграчи од Вардар, Стоилов и Поповски, кои денес го играат својот прв натпревар на ЕП во Хрватска. Во текот на вчерашниот ден, Марсениќ со репрезентацијата на Србија имаше лош старт на првенството, каде убедливо загуби од домаќинот, репрезеннтацијата на Хрватска, за која настапуваат Циндриќ, Чупиќ и Карачиќ.