Saturday ,27 February 2021
Последни:
Home > РК Вардар > Младински лиги > Младите екипи на РК Вардар со нови предизвици овој викенд
Младите екипи на РК Вардар со нови предизвици овој викенд

Младите екипи на РК Вардар со нови предизвици овој викенд

Трите младински машки екипи на Ракометниот клуб Вардар овој викенд ќе одиграат дуели во своите конкуренции. Два меча играме на домашен терен, апак на еден сме гости и тоа во Битола кај тимот на Пелистер. Во младинските лиги на програмата е 14.коло, а во пионерската лига се игра 13-тата “рунда“ од регуларниот дел по групи.

 

Младинци: Пелистер-Вардар 16/03 /2019, 13-00 часот (Сала „Боро Цурлевски“ )

Младинци: Вардар Јуниор- Борец 17/03/2019, 16-00 часот (СЦЈ.Сандански)

Пионери: Вардар-РК Јуниор К.В.  16/03 /2019, 15-00 часот (СЦЈ.Сандански)