Wednesday ,12 December 2018
Последни:
Home > РК Вардар > Младински лиги > (Фотогалерија) Младинците на Вардар Јуниор ги совладаа врсниците од РК Радовиш
(Фотогалерија) Младинците на Вардар Јуниор ги совладаа врсниците од РК Радовиш

(Фотогалерија) Младинците на Вардар Јуниор ги совладаа врсниците од РК Радовиш

Вчера во  рамките на младинската група 2, победа забележаа младиците на Вардар Јуниоp, кои на Кале ја победија екипата на ракометниот клуб Радовиш. Ова е прва сезонска победа за избраниците на Пепи Мамасков,  и тоа на стартот од пролетниот дел. Резултатот на овој дуел гласеше 26:24.

1 2 3 3d 3q 4 4d 5 5g 6 7 8 8g 9 10 11 12 13 16 17 18 22 24 25 26 27