Tuesday ,31 January 2023
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Леонардо Дутра: Доколку ме побара Вардар, ќе дојдам!
Леонардо Дутра: Доколку ме побара Вардар, ќе дојдам!

Леонардо Дутра: Доколку ме побара Вардар, ќе дојдам!

Бразилскиот интернационалец Леонардо Дутра Фереира кој настапува за шпанска Куенка, денеска е многу актуелен и е поврзуван со трансфер во редовите на Европскиот првак.

„Вардар Фанс” се обиде да го исконтактира бразилецот кој ни одговори:

„Доколку ме побара Вардар, ќе дојдам” , рече Леонардо Дутра.

Дутра би бил освежување и опција повеќе за надворешната линија на тимот. Останува да видиме во наредните неколку денови дали ќе има реализација на овој трансфер или не.