Wednesday ,25 May 2022
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Можна македонска пресметка во 1/2 финалето на СЕХА-лигата
Можна македонска пресметка во 1/2 финалето на СЕХА-лигата

Можна македонска пресметка во 1/2 финалето на СЕХА-лигата

Можна е македонска пресметка во полуфиналето на завршниот турнир во СЕХА-лигата.

Доколку Вардар и Еурофарм Пелистер излезат како победници на двомечевите со екипите на ППД Загреб, односно Брест Мешков, тогаш двете екипи ќе се судрат меѓусебно на Ф4 турнирот во Задар.

Вардар на 26 и 29.август го очекуваат полуфиналните натпревари со екипата на ППД Загреб. Вардар и Еурофарм Пелистер ќе се сретнат и во рамките на Супер Купот, натпревар кој е закажан за на 11.август во Скопје.

Завршниот турнир во СЕХА лигата ќе се одигра на почетокот на месец септември во Задар.