Monday ,25 March 2019
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Директен пренос на МТВ од дуелот Вардар-Целје кој се игра вечерва во 20-45ч
Директен пренос на МТВ од дуелот Вардар-Целје кој се игра вечерва во 20-45ч

Директен пренос на МТВ од дуелот Вардар-Целје кој се игра вечерва во 20-45ч

Вечерва во домот на црвено-црните, Спортскиот центар “Јане Сандански“ со почеток од 20 часот и 45 минути ќе се одигра дуел од регионалната СЕХА Гаспром лига. Во истиот  екипата на РК Вардар е домаќин на тимот од Словенија, Целје Пивоварна Лашко. Овој натпревар ќе биде и добра подготовка, за наредниот меч во лигата на Шампионите, кoj го играме викендов против Пик Сегед

Овој дуел во рамките на 13 коло од СЕХА-лигата љубителите на ракометот ќе може да го проследат низ директен пренос на Македонската Радио и телевизија. Преносот започнува пет минути пред почетокот на дуелот.