Sunday ,17 February 2019
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Лејно откри нешто важно за во иднина
Лејно откри нешто важно за во иднина

Лејно откри нешто важно за во иднина

Амандин Лејно е првата ракометарка која и официјално си пронајде нов клуб, Лејно во следната сезона ќе брани за тимот на Ѓер. Веднаш излезе и нејзиното интервју во „Л’Екип“, во кое откри и кои се плановите на Сергеј Самсоненко во иднина.

Продолжи со читање OВДЕ.