Thursday ,09 December 2021
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Најдобриот стрелец во ЛШ, доаѓа токму од Кристијанштад
Најдобриот стрелец во ЛШ, доаѓа токму од Кристијанштад

Најдобриот стрелец во ЛШ, доаѓа токму од Кристијанштад

Најдобриот стрелец во ЛШ досега, доаѓа такму од екипата на Кристијанштад, утрешниот противник на РК Вардар. Станува збор за играчот со број 7 Бјорнсен Кристијан. Овој играч досега има постигнато 20 погодоци во ЛШ и со самотоа тоа е на лидерската позиција на листата на најпрецизни стрелци.

Нашата одбрана, и голманот Арпад Штребик се чини ќе треба да обрнат највеќе внимание на овој прв стрелец во екипата на шведскиот тим. Инаку Бјорнсен досега им даде 9 гола на Колдинг, и дури 11 на Европскиот првак, екипата на Барселона. Ова е доволен показател од каде ќе доаѓа најголемата опасност по црвено – црниот гол.