Tuesday ,28 March 2023
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Недановски: Заслужена победа за Татран
Недановски: Заслужена победа за Татран

Недановски: Заслужена победа за Татран

Вардарци со пораз ја стартуваа сезоната во СЕХА-лигата, откако екипата на Татран Прешов славеше на свој терен со резултат 27:23. На прес-конференцијата после завршување на натпреварот, тренерот Недановски, истакна дека ова била заслужена победа за противникот.

„Ова е заслужена победа на Татран и мора да честитам за тоа. Многу играчи само што ни се вратија од СП. Плус, мора да бидам искрен, Татран не изненади со 5-1 одбраната. Кога ќе го додадеш и одличниот Чипурина со 15 одбрани, тоа е тоа. Добро е што ова беше прв натпревар во сезоната и знаеме дека ќе се поправиме и во напад и во одбрана“,