Tuesday ,13 April 2021
Последни:
Home > РК Вардар > Младински лиги > Кадетите на Вардар ќе настапат на турнир во БиХ со силна конкуренција, во наша категорија се ривали како Веспрем, П.Сегед, Загреб, Татран…
Кадетите на  Вардар ќе настапат на турнир во БиХ со силна конкуренција, во наша категорија се ривали како Веспрем, П.Сегед, Загреб, Татран…

Кадетите на Вардар ќе настапат на турнир во БиХ со силна конкуренција, во наша категорија се ривали како Веспрем, П.Сегед, Загреб, Татран…

Кадетите на ракометниот клуб Вардар од 19-22 овој месец ќе бидат дел од силен меѓународен ракометен турнир кој ќе се игра во Босна и Херцеговина. Станува збор за  силниот “Локомотива Куп-2018“ кој ќе се одржи во  Брчко- Босна. Во нашата категорија ќе играат силни и звучни екипи како тимовите на: Веспрем, П.Сегед, Загреб, Татран, Партизан и други. Што покажува дека ова е збир на младите екипи на тимовите кои настпауваат во елитната ЕХФ ЛШ.

Момците предводени од Будимир Андријана и Ацо Станковски во вторник, 18.декември во раните утрински часови ќе заминат за Босна и Херцеговина. Составот на нашата група и нашите противници погледнете ги во продолжение, наскоро по истакнувањето на распоредот од страна на огранизаторот истиот ние ќе ви го презентираме.

48363057_2209145782737908_5323131876242620416_n