Monday ,06 July 2020
Последни:
Home > РК Вардар > Младински лиги > Покани за кадетската селекција добија вардарците: Савревски, Калајџиески и Грујоски
Покани за кадетската селекција добија вардарците: Савревски, Калајџиески и Грујоски

Покани за кадетската селекција добија вардарците: Савревски, Калајџиески и Грујоски

Денес, селекторот на кадетската машка ракометна репрезентацијата, Данило Брестовац, го објави списокот на повикани ракометари за подготовки пред настапот на Балканскиот кадетски шампионат. На списокот за  шампионатот кој  ќе се одржи во Бугарија има три имиња од црвено-црниот состав.  Станува збор за: Савревски, Калајџиески и Грујоски.

71537081_2407148422875826_5271307314790400000_n
Шампионатот во Бугарија ќе се игра од  11 до 13 октомври, а покрај Македонија ќе настапат и репрезентациите на Бугарија, Турција, Косово и Ц.Гора. Собирот е закажан за 7 октомври со почеток во 08:00 часот.