Wednesday ,06 July 2022
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Познати сите 1/8 финални двојки во Лигата на Шампионите
Познати сите 1/8 финални двојки во Лигата на Шампионите

Познати сите 1/8 финални двојки во Лигата на Шампионите

Откако денес се одиграа и последните два натпревари во најсилната група А, веќе се познати и сите осминафинални двојки во ракометната Лига на Шампиони. Прва пречка за Европскиот Шампион до патот за Келн ќе биде екипата на Пик Сегед, односно тоа ќе биде „реприза“ на 1/4 финалето од минатата сезона, кога Вардар го елиминираше вицешампионот на Унгарија.

Ова се сите осмина-финални двојки во Лигата на Шампионите:

Вардар – Пик Сегед

Динамо Букурешт – ПСЖ

Киелце – Целје П.Л

Порто – Алборг

Фленсбург – Монпелје

Висла Плок- Веспрем