Monday ,25 May 2020
Последни:
Home > РК Вардар > Втор тим > Вардар Јуниор со победа ќе премине во првата половина на табелата, домаќини сме на РК Радовиш
Вардар Јуниор со победа ќе премине во првата половина на табелата, домаќини сме на РК Радовиш

Вардар Јуниор со победа ќе премине во првата половина на табелата, домаќини сме на РК Радовиш

Младиот тим на Вардар Јуниор е во налет, реди успеси и напредува на табелата. По 9.кола, момците на Стојан Петрушевски и Пепи Манасков  со 12.бода се наоѓаат на 6.позиција. Во следниот меч го пречекува тимот кој е на позицијата пред него, па со победа по 10.коло може да преминеме во првата половина од табелата.

Следен ривал во 10.коло од машката Супер лига ни е тимот на РК Радовиш од истоимениот град. Овој натпревар е закажан за недела, 10.ноември во Спортскиот Центар „Јане Сандански“. Дуелот кој ќе се игра со почеток во 19-00 часот ќе го судат Мирко Трајковски и Александар Вукашиновски.