Sunday ,17 October 2021
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ВИДЕО) Сите голови од триумфот на Вардар против Фленсбург
(ВИДЕО) Сите голови од триумфот на Вардар против Фленсбург

(ВИДЕО) Сите голови од триумфот на Вардар против Фленсбург

Во рамките на 4.коло од Лигата на Шампионите, Вардар на домашен терен го победи тимот на Фленсбург и стигна до првиот триумф сезонава во ЛШ. Црвено-црните имаа преддност во текот на целиот натпревар и славеа со резултат 31:26. Најефикасен во нашите редови беше капитетнот Стоилов кој постигна 8 голови.

Ако не сте го гледале натпреварот, на следново видео можете да ги погледнете сите голови од тој дуел одигран во С.Ц. Јане Сандански.