Friday ,14 June 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ВИДЕО) Некст Тајм и преполната сала “Ј.Сандански“ ја испеаа „Ја излези Ѓурѓо“
(ВИДЕО) Некст Тајм и преполната сала  “Ј.Сандански“  ја испеаа „Ја излези Ѓурѓо“

(ВИДЕО) Некст Тајм и преполната сала “Ј.Сандански“ ја испеаа „Ја излези Ѓурѓо“

Пред дуелот со П.Сегед кој заврши со огромна победа на црвено-црните, навивачите на Вардар и македонскиот бенд Некст Тајм направија вистински спектакл. Младите музичари и 7000 “грла“  пред почетокот на мечот со ПИК Сегед  ја испеаја „Ја излези Ѓурѓо”. Што додатно ја вжеси атмосферата пред натпревот кој беше приказна за себе.

 

*Музичката изведна на групата “Некст Тајм„ може да ја проследите на следиот ЛИНК