Thursday ,21 September 2023
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ВИДЕО) Кристопанс погоди на 2.секунди до крајот, по што следеше емотивна прослава
(ВИДЕО) Кристопанс погоди на 2.секунди до крајот, по што следеше  емотивна прослава

(ВИДЕО) Кристопанс погоди на 2.секунди до крајот, по што следеше емотивна прослава

Вчера, РК Вардар победи во првиот меч од четврт-финалето на Лигата на шампионите со 31-23 против ПИК Сегед.  Во последниот напад влеговме со резултат 30-21, противникот направи тактички прекршок во финишот. До крајот останува само две секунди, вардарци направија позиција за летонскиот „џин“ Даинис Кристопанс, кој се вивна силно и погоди за осум плус. По овој погодок почна славењето на ракометарите и преполната сала за високата победа.

Видеото од погодокот при време на семафорот 59:58  на вардаровиот играч може да го погледнете ОВДЕ!