Sunday ,17 October 2021
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Вардар – Порто со директен пренос на МТВ
Вардар – Порто со директен пренос на МТВ

Вардар – Порто со директен пренос на МТВ

Ракометарите на Вардар вечерва во СЦ. ,,Јане Сандански” го пречекуваат тимот на Порто од Португалија. Вардарци ќе се обидат да стигнат до втората победа во низа, а на Порто да му го нанесат третиот пораз оваа сезона во Лигата на шампионите.

Сите љубители на ракометот и на ,,црвено – црните” бои, вечерва дуелот ќе можат да го проследат на МТВ-1 и МТВ-3. Дуелот предвидено е да започне со почеток од 20:40 часот.

Посакуваме победа на Вардарци, втора во новата сезона во ЛШ.

четврток, 22.10.2020
20.40 (МТВ-1 и МТВ-3) ракомет ЛШ: ВАРДАР – ПОРТО
  • реприза на МТВ-3 од 01.00