Monday ,22 April 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Младински лиги > Нов триумф за кадетите на Рк Вардар
Нов триумф за кадетите на Рк Вардар

Нов триумф за кадетите на Рк Вардар

Нова убедлива победа за кадетите на Рк Вардар. Пред неполн час заврши натпреварот во Кичево, помеѓу екипите на Гого и Вардар. Црвено-црните забележаа триумф, со резултат 23:41. Натпревар во кој немаше многу допирни точки со ракомет, нашите момви победија убедливо што се заблежува и по резултатот. На полувреме се замина со предност од 12:26.

Ова е голема школа за играчите да се соочуваат со неправди во нивните понатамошни кариери, каде сигурно ќе имаат вакви моменти.

Ова е вкупно девета победа за оваа екипа во првенството. Во следното десето коло, на домашен терен ја пречекуваме екипата на Бутел.