Wednesday ,24 July 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ВИДЕО) Оцвирк во конкуренција за најубав гол во СЕХА-лигата, за месец ноември
(ВИДЕО) Оцвирк во конкуренција за најубав гол во СЕХА-лигата, за месец ноември

(ВИДЕО) Оцвирк во конкуренција за најубав гол во СЕХА-лигата, за месец ноември

Младинскиот репрезентативец на Словенија, Грегор Оцвирк на најдобар можен начин ја искористи шансата во дуелот со Извиѓач, на кој постигна шест голови. Еден од нив се најде во изборот за ТОП-5 најдобри во СЕХА, за изминатиов месец.

Погледнете го видеото со најдобрите пет гола во СЕХА, за месец ноември.