Wednesday ,05 August 2020
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Парондо кој со Вардар ја освои Европската титула, е номиниран за најдобар тренер во 2019 година
Парондо кој со Вардар ја освои Европската титула, е номиниран за најдобар тренер во 2019 година

Парондо кој со Вардар ја освои Европската титула, е номиниран за најдобар тренер во 2019 година

Шпанскиот стратег, Роберто Гарсија Парондо, кој со Вардар ја освои Европската титула, доби номинација во изборот за најдобар тренер во 2019 година.

После заминувањето на Гонзалез, на клупата на црвено-црните седна токму Парондо, кој во својата прва сезона веднаш успеа на Вардар да му ја донесе и втората Европска круна.

Во изборот покрај Парондо, се најдоа уште: Николај Јакобсен, Емануел Мајонад, Кристијан Берге, Карлос Вивер, Амброш Мартин, Маик Мачула, Габор Дањи, Дидие Динар и Торир Хергеирсон.