Tuesday ,31 March 2020
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ВИДЕО) Периќ работи вредно со голманското трио, подготовките за Кил во пол ек
(ВИДЕО) Периќ работи вредно со голманското трио, подготовките за Кил во пол ек

(ВИДЕО) Периќ работи вредно со голманското трио, подготовките за Кил во пол ек

Mина густиот дел од распоредот, црвено-црните ракометари се вратија во Скопје  по врзаното гостување во Украина и Словачка. Пред нив е голем предизвик домашниот дуел во ЛШ, со германскиот гигант Кил. Има доволно време за подготовка,  десетина дена остануваат до ова средба.

Периќ Дејан тренерот на голмани вредно работи да го засили делот од тимот кој во Запорожје се покажа како „слаба алка“. Тој  неуморно сработува тренинзи со триото голмани на Вардар: Калифа Гедбан, Артурс Кугис и младиот Марко Кизиќ. Во продолжение погледнете видео од денешниот нивни тренинг  на следниот ЛИНК!