Sunday ,26 May 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Петмина црвено-црни ракометари во составот на Обрван за мечот со Франција
Петмина црвено-црни ракометари во составот на Обрван за мечот со Франција

Петмина црвено-црни ракометари во составот на Обрван за мечот со Франција

За престојниот  ЕХФ  двомеч  со репрезентацијата на Франција селекторот Ивица Обрван повика пет ракометари од редовите на црвено-црните .Првиот меч со Французите е закажан за 29 април во Скопје , а реваншот е закажан  за 3 мај овој меч ќе се одигра во Тулуз .

Од редовите на Вардар се повикани:

  • Стојанче Стоилов,
  • Немања Прибак,
  • Петар Ангелов-Диви
  • и капитенот Филип Лазаров.

Покрај овие четворица повикан е и Владo Недановски од тимот на Вардар јуниор.