Sunday ,16 June 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Младински лиги > (Фотогалерија) Момците на Будимир, пионерите на РК Вардар лесно против Бутел
(Фотогалерија) Момците на Будимир, пионерите на РК Вардар лесно против Бутел

(Фотогалерија) Момците на Будимир, пионерите на РК Вардар лесно против Бутел

Вчера во салата “Кале“ во Скопје се одигра меч од машката ракометна пионерска лига во кој избраниците на Адријана Будимир беа домаќини на екипата на РК Бутел 2014. Во овој меч црвено-црниот пионерски колектив на РК Вардар дојдоа до победа со 35-9 (19-3)

1 2 2a 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

Фото: Анастасија Андрееска за Вардар фанс