Monday ,26 September 2022
Последни:
Home > РК Вардар > Младински лиги > Победнички старт за кадетите, на турнирот во БиХ
Победнички старт за кадетите, на турнирот во БиХ

Победнички старт за кадетите, на турнирот во БиХ

Кадетите на Рк Вардар денес стартуваа со натпревари, на второто издание на Меѓународниот ракометен турнир-Завидовиќи – Жепче 2015. Со снажната и цврста екипа од Никшиќ забележавме победа со резултат 18:16. И на полувремето имавме предност од 10:6.

Анастасовски, Арсеновски, Апостоловски и Трајковски постигнаа по 3 гола. Мирчев и Димитров додадоа по 2 голови.

Победата во ниеден момент не беше доведена во прашање. При наше водство од 16:8, шанса за настап добија сите играчи од клупата, каде тимот се престави како јак колектив и екипа што знае што сака. Утре на програмата се два натпревари, а во недела полуфинале и финале, како и за конечниот пласман на сите екипи кои земаа учество на турниров.