Sunday ,31 May 2020
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Се е подготвено за големото славје, сите четири трофеи се тука
Се е подготвено за големото славје, сите четири трофеи се тука

Се е подготвено за големото славје, сите четири трофеи се тука

Салата Јане Сандански полека се полни, а освоените трофеи, вкупно четири оваа сезона веќе се наоѓаат внатре. Вардар оваа сезона успеа да освои се што можеше да се освои. Тука се двата домашни трофеи ( првенство и куп), од СЕХА-лигата, и оној најважниот и најголемиот од лигата на шампионите. Се очекува ракометарите да пристигнат во салата и да ги поздрават.

18893024_10209545036524967_1856713110664151736_n 18893224_10209545036484966_5259995128228129332_n 18893390_10209545038325012_4082239344884003879_n 18922215_10209545036564968_477950330409309047_n 18893390_10209545038325012_4082239344884003879_n 18920404_1359316490781860_3370491583131810562_n 18921859_1359316494115193_9155881701641905675_n 18922215_10209545036564968_477950330409309047_n