Friday ,14 June 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Погледнете нов натпревар на РК Вардар на МРТ-3
Погледнете нов натпревар на РК Вардар на МРТ-3

Погледнете нов натпревар на РК Вардар на МРТ-3

Денес на МРТ-3 можете да погледнете нов натпревар на ракометниот клуб Вардар. Со почеток од 16:00 часот, МРТ-3 ќе го емитува дуелот на Вардар против екипата на Киелце, одигран оваа сезона во Полска.

На тој натпревар, Вардар доживеа висок пораз со резултат 35:25. Истиот дуел ќе се пренесува и точно на полноќ