Sunday ,17 October 2021
Последни:
Home > РК Вардар > Втор тим > Покани за настап за сениорската селекција добија: Кизиќ, Димитриоски и Кукуловски
Покани за настап за сениорската селекција добија: Кизиќ, Димитриоски и Кукуловски

Покани за настап за сениорската селекција добија: Кизиќ, Димитриоски и Кукуловски

Селекторот на машката сениорска репрезентација,  Брестовац го објави списокот на повикани ракометари за претстојниот собир и настап на машката сениорска репрезентација за меѓународни пријателските натпревари во рамки на ЕХФ неделата. За селекцијата на Македонија повикани се тројца играчи на вардаровиот тим станува збор за: Кизиќ Марко, Димитриоски Димитар и Кукуловски Дејан.

За време на ЕХФ неделата која ќе се одржи од 21.10.2019 до 27.10.2019 во рамки на подготвителниот период за настап на Европското Првенство 2020 во Австрија, Шведска и Норвешка, сениорската репрезентација на Македонија ќе одигра меѓународни пријатески натпревари против репрезентациите на Турција и Грузија.

Список на повикани ракометари