Saturday ,13 July 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Младински лиги > Македонија се посрами со Јапонија, Кизиќ солиден
Македонија се посрами со Јапонија, Кизиќ солиден

Македонија се посрами со Јапонија, Кизиќ солиден

Вчера видовме, едно катастофално  издание на кадетската репрезентација на Македонија.  Црвено-жолтиот тим беше крајно лош, нашата екипа  претрпен тежок пораз од Јапонија од 22:31.

Мечот почна ужасно, резултатот беше 0:6 после седум минути игра донесоа. Некако се вративме  во ритам па со подносливи  11:15, заминавме на одмор.  Овие четири гола, само кратко ни даваа надеж во вториот дел. Мотивираниот состав на Јапонија почна да доминира, Брестовец неможеше од клупата ништо да смени или не знаеше да реагира. Поразот дојде со високи девет гола, 22-31.

Од вардарци Кизиќ имаше пет одбрани, Карапалевски имаше еден гол, а Ќосевски не се впиша во листата на стрелци.