Friday ,19 July 2019
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ВИДЕО) Милосављев: Дојдете во “Јане Сандански“ заедно да славиме победа
(ВИДЕО) Милосављев: Дојдете во “Јане Сандански“ заедно да славиме победа

(ВИДЕО) Милосављев: Дојдете во “Јане Сандански“ заедно да славиме победа

Во сабота, на   16 февруари 2019 во СЦ „Јане Сандански“ се игра мечот на неделата од ЕХФ лигата на шампионите меѓу PK Вардар и Веспрем. По повод овој натпревар голманот на црвено-црните, Дејан Милосављев ги повика фановите и навивачите да ги поддржат вардарци во оваа тешка битка.

*Во продажба се билетите за натпреварот преку www.ticketplus.mk.

-ВИДЕОТО ОД ОБРАЌАЊЕТО НА ГОЛМАНОТ НА РК ВАРДАР МОЖЕ ДА ГО ПОГЛЕДНЕТЕ- ОВДЕ!