Monday ,11 December 2023
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Вардар оди на Кил без Гаџа и Ристовски, во составот е Моралес
Вардар оди на Кил без Гаџа и Ристовски, во составот е Моралес

Вардар оди на Кил без Гаџа и Ристовски, во составот е Моралес

Вардарци вечерва имаат тешка „мисија“ да се вратат на победите во Лигата на Шампионите. Црвено-црните ќе гостуваат кај екипата на Кил, на натпревар од 9.коло во Лигата на Шампионите.

Познато е со какви состави ќе располагаат двајцата тренери за вечерашниот натпревар. Кај Вардар ги нема Гаџа и Ристовски, додека повратник е Моралес.

sostav