Tuesday ,21 September 2021
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Познат составот на Вардар, тука се браќата Њокас
Познат составот на Вардар, тука се браќата Њокас

Познат составот на Вардар, тука се браќата Њокас

Познат е составот на РК Вардар 1961 за воведното коло во Лигата на шампионите. Браќата Њокас се во составот и ќе конкурираат за настап. Во составот го нема Кудуз што и те како е голем хендикеп, а за прв пат во ЛШ ќе дебитира Али Сафар на голот на Вардар.

Еве како изгледа комплетниот ростер на Вардар за денес:

242059162_245568557577066_1859227121667302912_n

Натпреварот Елверум – Вардар 1961 се игра од 18:45 часот.