Tuesday ,21 September 2021
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > РК Вардар го продолжи рокот за купување на сезонски билети
РК Вардар го продолжи рокот за купување на сезонски билети

РК Вардар го продолжи рокот за купување на сезонски билети

Рокот за продажба на сезонските билети за натпреварите на РК Вардар1961 е продолжен за уште два дена.

На барање на повеќемина верни навивачи кои поради различни причини не беа во можност навреме да обезбедат сезонски билет, клубот им излегува во пресрет и истото ќе може да го сторат и денеска и утре (среда и четврток), 15 и 16 септември 2021 година.

Продажбата на билетите ќе се врши:
Онлајн на www.kupikartizase.com
и на сите продажни места на ККЗС низ Македонија (https://www.kupikartizase.com/Home/SalesLocations).

За натпреварите на домашен терен, салата во СЦ „Јане Сандански” ќе може да биде исполнет со максимално 30 отсто од капацитетот.
Повеќе информации за цените и распоредот на натпревари можете да најдете на следниот линк
– https://rkvardar.mk/news/pochnuva-prodazhbata-na-sezonski-bileti
- https://rkvardar.mk/news/poznati-terminite-i-saatnicite-na-prvite-10-kol…

По завршување на овој рок доколку има слободни билети ќе има и индивидуална продажба за секој поединечен меч од ЛШ и СЕХА лигата, за што дополнително ќе има известување.

На самиот влез секој гледач покрај билет ќе треба да покаже и:
* сертификат/потврда за извршена имунизација (вакцинација) од вирусот SARS-CoV-2, односно примена најмалку прва доза вакцина против заразната болест КОВИД-19 или
*сертификат/потврда за прележан КОВИД-19 во последните 45 дена, сметајќи од денот на оздравувањето, за лица над 18-годишна возраст.

Без соодветен сертификат/потврда нема да може да влезете во салата дури иако имате купено билет (сезонски или индивидуален) за натпреварите.