Saturday ,01 October 2022
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Стојменов и Стојановски во составот на Македонија, за денешниот натпревар против Летонија
Стојменов и Стојановски во составот на Македонија, за денешниот натпревар против Летонија

Стојменов и Стојановски во составот на Македонија, за денешниот натпревар против Летонија

Во рамките на 3.коло од ЕХФ Шампионатот во Летонија, машката кадетска ракометна репрезентација ја очекува натпревар токму против домаќинот.

Селекторот Раде Стојановиќ го објави составот на играчи за натпреварот кој стартува од 15:00 часот. На овој ЕХФ Шампионат за прв пат ќе заигра пикерот на Вардар, Александар Стојменов, додека во составот е и Марио Стојановски, кој на претходните два натпревари постигна вкупно 4 голови.

298016015_1525749924540113_6394822681662020115_n