Saturday ,13 July 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > РК Вардар против Алкалоид во вечерен термин
РК Вардар против Алкалоид во вечерен термин

РК Вардар против Алкалоид во вечерен термин

Познат е терминот на одигрување на полуфиналниот натпревар на РК Вардар во Купот на Р.Македонија.

Натпреварот против Алкалоид ќе се одигра на 11.мај со почеток од 20:00 часот во Охрид. Во другото полуфинале ќе играат екипите на Еурофарм Пелистер и Пролет.