Friday ,25 September 2020
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Познато со кои противници ќе игра Вардар, на турнирот во Струга
Познато со кои противници ќе игра Вардар, на турнирот во Струга

Познато со кои противници ќе игра Вардар, на турнирот во Струга

Во периодот од 12-16.август, ракометниот клуб Вардар ќе настапува на традиционалниот струшки турнир.

Организаторот на турнирот веќе ги одреди групите, во кои ќе се натпреваруваат екипите. Вардар е дел од групата А, во која се уште и екипите на Охрид, Бутел Скопје и Еурофарм 2.

Другата група ја сочинуваат, домаќинот Струга, потоа Металург, Еурофарм Пелистер и Прилеп.

Дополниелно ќе бидат одредени и термините на одигрување, а за црвено-црните ова ќе биде прв предизвик на подготвителниот период.