Saturday ,13 August 2022
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Вардар со сите сили го напаѓа ППД Загреб, познати составите на двете екипи
Вардар со сите сили го напаѓа ППД Загреб, познати составите на двете екипи

Вардар со сите сили го напаѓа ППД Загреб, познати составите на двете екипи

Екипата на РК Вардар вечерва гостува кај ППД Загреб, на натпревар од 10.коло во Лигата на Шампионите. Црвено-црните ќе се обидат да ја прекинат серијата на порази и на тој начин со победа да ја завршат годината во ЛШ.

Веќе се познати и составите на двете екипи, Веселин Вујовиќ, може да смета на сите ракометари за вечерашниот натпревар кој започнува од 20:45 часот со директен пренос на Арена Спорт 4.

sostavi