Thursday ,04 June 2020
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Познати составите на Вардар и Келце
Познати составите на Вардар и Келце

Познати составите на Вардар и Келце

Вардар одново игра дуел пред домашните навивачи. По победата над Мешков Брест, овој пат во Скопје гостува секогаш незгодниот тим на Келце од Полска. Тренерите на двата тима, Кокшаров и Душебаев, ги одредија ракометарите на кои ќе сметаат за денешниот натпревар.

Кај Вардар во тимот се враќа Атман, а тука е и Кристопанс.

Составите на двете екипи за дуелот:untitled

Дуелот започнува со почеток од 17 часот и 30 минути.