Friday ,10 July 2020
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Прилепчани во недела ќе имаат можност да се сликаат со трофејот од Лигата на Шампионите
Прилепчани во недела ќе имаат можност да се сликаат со трофејот од Лигата на Шампионите

Прилепчани во недела ќе имаат можност да се сликаат со трофејот од Лигата на Шампионите

После Охрид, скапоцениот трофеј од Лигата на Шампионите ќе патува и до Прилеп. Жителите на овој град ќе имаат можност да се сликаат со трофејот, кој Вардар по втор пат успеа да го освои.

Трофејот ќе биде достапен во недела на градскиот плоштад од 11-14 часот. Организатор на настанот е ракометната школа „Филип Вардар“ која е дел од Академијата на  Вардар, која се натпреварува во „Јуниор Лигата“

73420347_2675361032554586_4354480424437678080_n