Thursday ,09 December 2021
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Познато е кој ракометар на Вардар е позитивен на коронавирусот
Познато е кој ракометар на Вардар е позитивен на коронавирусот

Познато е кој ракометар на Вардар е позитивен на коронавирусот

Сеуште европскиот ракометен првак Вардар пред натпреварот против Флензбург во Лигата на шампионите пријави дека по новите тестирања еден играч е позитивен на коронавирусот.

Се работи за македонскиот репрезентативец, Томислав Јагуриновски кој имал зголемена температура пред неколку дена и сега ќе треба да е во домашна изолација откако неговиот тест бил позитивен.

Добрата вест е тоа што сите други ракометари имаа негативни тестови, па така се подготвени за дуелот в четврток со екипата на Флензбург.

Му посакуваме брзо закрепнување и враќање на ракометните терени на Јагуриновски.