Thursday ,28 September 2023
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Директен пренос од натпреварот на РК Вардар против Тиквеш
Директен пренос од натпреварот на РК Вардар против Тиквеш

Директен пренос од натпреварот на РК Вардар против Тиквеш

После победата во големото дерби против екипата на Еурофарм Пелистер, денес тимот на Вардар игра нов натпревар, во рамките на 6.коло во Супер Лигата.

Во С.Ц. Јане Сандански ќе гостува четвртопласираниот тим на Тиквеш.

Директен пренос од натпреварот кој стартува од 16:00 часот ќе можете да погледнете на МРТ.