Friday ,14 June 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Денес, РК Вардар е домаќин на ГРК Тиквеш
Денес, РК Вардар е домаќин на ГРК Тиквеш

Денес, РК Вардар е домаќин на ГРК Тиквеш

Денес во спортскиот центар Јане Сандански, во рамките на 6.коло во Плеј-Оф, ракометарите на Вардар се домаќини на екипата на ГРК Тиквеш.

Натпреварот кој ќе започне од 16:00 часот ќе го судат Виктор Начевски од Скопје и Даниело Божиновски од Битола, додека делегат ќе биде Драган Начевски.

Стрим од натпреварот ќе можете да погледнете на линкот, ТУКА

После пет одиграни кола, Вардар има максимални 18 освоени бодови, додека Тиквеш е на 4.место со 10 бодови.