Wednesday ,03 June 2020
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Дуелот од ЛШ, Монпелје – Вардар, само на Арена Спорт 4
Дуелот од ЛШ, Монпелје – Вардар, само на Арена Спорт 4

Дуелот од ЛШ, Монпелје – Вардар, само на Арена Спорт 4

Денес започнуваат возбудувањата во ракометната Лига на Шапиони, за екипата на Вардар. За сите црвено-црни навивачи и за љубителите на ракометот во Македонија, единствено пренос од денешниот дуел против Монпелје можете да проследите на Арена Спорт 4. Македонската радио телевизија оваа сезона нема да ги пренесува мечевите од ЛШ, а неофицијално од октомври истите ќе бидат пренесувани на телевизија Телма.

Исто така меќот кој започнува од 17:30 часот може да се проследи преку стрим, на линкот, ТУКА.