Sunday ,22 May 2022
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Пренос на МРТ од полуфиналето во ракометниот Куп
Пренос на МРТ од полуфиналето во ракометниот Куп

Пренос на МРТ од полуфиналето во ракометниот Куп

Денес со почеток од 17:00 часот, РК Вардар ќе го одигра полуфиналето од Купот против екипата на Еурофарм Пелистер 2.

Вардар е најтрофеен клуб во ова натпреварување со вкупно 14 трофеи, а фаворитската улога на денешниот натпревар е на страната на црвено-црните. Директен пренос од натпреварот ќе можете да проследите на МРТ-3.

Од натпреварот ќе биде достапен и Стрим, на линкот, ТУКА.