Monday ,26 September 2022
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Дуелот од СЕХА лигата, Војводина-Вардар кој започнува во 13 часот со директен пренос на МТВ
Дуелот од СЕХА лигата, Војводина-Вардар кој започнува во 13 часот со директен пренос на МТВ

Дуелот од СЕХА лигата, Војводина-Вардар кој започнува во 13 часот со директен пренос на МТВ

Денес, РК Вардар ќе го одигра претпоследен натпревар во регуларниот дел од сезоната во СЕХА-лигата или  последен кој ќе го одиграат на гостински терен. Со почеток од 13:00 часот гостуваме во Нови Сад, на екипата на РК Војводина, натпревар кој нема никакво резултатско значење за двата ракометни колектива.

Од овој дуел може да се погледне директен пренос на Македонската радио и телевизија која ќе врши пренос од овој натпревар. Истиот ќе биде емитуван на првиот програмски канал на државната телевизија.