Sunday ,11 June 2023
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Прес-конференција за мечот од ЛШ против Монпелје
Прес-конференција за мечот од ЛШ против Монпелје

Прес-конференција за мечот од ЛШ против Монпелје

Во сабота, Европскиот ракометен Шампион ќе го одигра последниот натпревар во групната фаза.

По тој повод, ракометниот клуб ќе одржи прес-конференција на која ќе ги сподели очекувањата за мечот против екипата на Монпелје. Истата ќе се одржи на 27.февруари ( четврток) во прес-конференциската сала на С.Ц. Јане Сандански со почеток од 12:00 часот.

Дуелот со Монпелје е закажан за 29.февруари ( сабота) со почеток од 17:30 часот во С.Ц. Јане Сандански.